Kohler 500REOZJB
Año
2015
Horas de uso
502 h
Lugar
FL
País
Estados Unidos
Mascus ID
53F2182D
FIJACIÓN DE PRECIOS
Seleccione una moneda
Precio
No incluye IVA reclamable
DETALLES
Número de serie
SGM32D52
Potencia del motor
500 kW (680 cv)
Potencia
625 kVA
Frecuencia
60 Hz
Más información
Standby Takeout, Sound Attenuated Enclosed, KOHLER Model 500REOZJB Package Diesel Generator Set, UL2200. John Deere Model 6135HFG75A Diesel Engine, EPA Emissions, 277/480V or Reconnect to 120/208V, Premium Generator Control Panel, Auto Start/Stop, Engine Safety Shutdowns, 800A 3 Pole Circuit Breaker, Electronic Governor, Generator Heater, Jacket Water Heater, 24V Starter, 35A Alternator, Battery Charger, Air Cleaner, Radiator, Aluminum Sound Attenuated Enclosure