Linde H80T-03/900
Año
2019
Horas de uso
1,633 h
Lugar
Klundert
País
Países Bajos
Grado general
1
Mascus ID
DETALLES
Número de unidad
107950
Número de ruedas
6
Capacidad máxima de elevación
7,000 kg
Distancia del centro de gravedad
900 mm
Altura de elevación
4,850 mm
Elevador libre
10 mm
Altura mínima en conducción
2,990 mm
Mástil de elevación
Triplex / elevación libre
Extensión de la apiladora
2,400 mm
Transmisión
Automatic
Peso de transporte
13,370 kg
Certificados
CE
Accesorios
Más información
OPERATING HOURS 1633! NEW FORK POSITIONER! ID107950 Machine type : forklift Brand : Linde Model : H80T-03/900 Year : 2019 Engine : GAS Operating hours: 1633 Transmission: automatic Capacity : 8000kg Loading center: 900mm Boom / Mast : 3 stages Free lift: 1790mm Lifting height : 4850mm Closed height: 2990mm Hydraulic valves: 4 x Attachment : Side shift, fork positioner Forks : yes, 2400mm Tyres : full rubber, good Front tires size: 8.25-15 Rear tires size: 315/70-15 Weight: 13370kg = More information = Year of manufacture: 2019 Colour: Red Height: 2990 cm Technical condition: good Visual appearance: good Price: On request Mast type: triplex Please contact Corne van Dueren den Hollander (+31651477081) or Roland (+31613620504) for more information