Cummins 6BTAA5.9-GM115
Solicitados
FavoriteFavorito
shareCompartir
Save searchGuardar búsqueda
Imprimir
INFORMACIÓN
Categoría
Motores
Marca / modelo
Cummins 6BTAA5.9-GM115
Año
2016
Opciones extras
Nuevo/sin usar
País
China
Grado general
1
Mascus ID
81CB8074
DETALLES
Historial de servicio completo
País de fabricación
Estados Unidos
Más información
Engine model 6BTAA5.9-GM115 Engine type 6 Cylinders in Line Displacement 5.9 L Rated Power (KW@RPM) 115 kW/154HP @ 1500rpm Standby Power (KW@RPM) 127 kW/170HP @ 1500rpm Cummins diesel engine 6BTAA5.9-GM115 Technique Specification Bore*stroke 102mm * 102mm Intake method Turbocharged & Air-Air Inter-Cooled Fuel systeme BYC A Pump/GAC Governor Cooling method Fluid Cooling 7.9 L Governor Type Mechanical Control Idel Speed 950~1050 rpm Starting System Electrical Starting Motor 12V/24V Cummins diesel engine 6BTAA5.9-GM115 Trade Information Warranty time 1year or 1500h Engine Size(L*W*H): 867mm*544mm*988mm Weight net 411 Kg Delivary port Shanghai Delivary time 15 working days Trade termes FOB/CIF/CNP Payement termes T/T,L/C All the spare parts for Cummins 6BTAA5.9-GM115 are available;